Běh Járy Krále - 12. ročník - 1. 2. 2015

11.01.2015 17:45

Tento rok nás čeká už 12. ročník tradičního Běhu Járy Krále v Jizerských horách! Trasy jsou plánovány pro běžkaře, pěší i sjezdaře.

Jsou lidé, kteří do našeho života přijdou a zanechají v něm velkou nesmazatelnou stopu. Tím pro nás byl Jára Král. Akce se uskuteční jako vzpomínka na něj, zároveň ale i jako setkání všech, kteří mají rádi pohyb.

Sraz: v neděli 1. února 2015 v 10.00 hod. - parkoviště na Jizerce pod Bukovcem. Je tam velké parkoviště, platí se 50 Kč na den. GPS souřadnice: N50°48.690 E15°21.185.

Sjezdaři mohou jet na Tanvaldský Špičák, v provozu je čtyřsedačková lanovka.
Pěší. Setkání se už pravidelně účastní i ti, kteří momentálně na běžky nemohou. Místo je pro ně ideální, jde chodit i bez běžek. Po cestě k Jizerce chodí více lidí;
Trasa 5 km: Jizerka, po promenádní, bunkr, osada Jizerka a zpět.

Běžkaři. Chceme teď zkusit tradiční "českou mírnou variantu" na Paličník.

Trasa 15 km: (červená) Na oběd na Smědavu; Pojedeme po hlavní „promenádní“ na Smědavu. Tam je nová restaurace, dražší, ale komfortnější. Zpět pak druhou rovnoběžnou variantou s výhledy na Souš.
Trasa 25 km (světle červená): Na Paličník s krásnými výhledy na Hejnice, Frýdlant a Smrk. Začátek i konec je společný s trasou 15 km. Pojedeme podél polských hranic až na Paličník, pak cestou zpět přes Smědavu a stejně jako červená.

Pořádají Královi a Bouškovi

Všichni, kteří rádi sportujete, nebo chodíte pěšky, neváhejte se přidat na tuto vzpomínkově-sportovní akci.

Zpět