Anděl 2012

22.04.2012 21:43

Anděl 2012

   Již čtvrtý ročník mládežnické akce Anděl se konal 17. března v našem sboru.  Letošní téma mělo název „Terapie vztahem“ a program byl opravdu bohatý.

   V první části dopoledne jsme zahájili Modlitební týden mládeže, který se tentokrát zaměřil na osobnost Jana Křtitele. Ve skupinkách jsme si povídali o jeho životě, poslání a vztahu k Ježíši – a následně své poznatky prezentovali ostatním formou odpovědí na předem určené otázky.

   V druhé části nám kázáním sloužil hlavní host – kazatel Michal Balcar. Spolu s ním jsme se zamýšleli nad druhým příchodem Ježíše Krista – a také nad tím, jaké máme a jaké bychom měli mít motivy k tomu, abychom o něm nesli zprávu druhým lidem. Právě v tom nám může být Jan Křtitel, kterého motivovala hlavně jeho láska ke světu, dobrým příkladem.

  Kromě povedeného songservisu byly osvěžujícím zpestřením dopoledního programu též humorné scénky naší mládeže. Ty měly divákům ukázat, jakými rozličnými způsoby můžeme vyprávět o Bohu našim přátelům v dnešní době.

   Po polední přestávce jsme mohli dále pokračovat v programu. Na řadě byly rozhovory na téma: vztah k sobě, vztah k druhému člověku/partnerovi, vztah k věcem okolo nás a samozřejmě vztah k Bohu. Krátké vstupy na uvedená témata si mezi sebou rozdělili tři hosté – Juraj Turóci, Josef Nadrchal a Michal Balcar, a v doplňující diskuzi jsme se pak mohli zeptat na otázky, které nás z té dané oblasti zajímaly – a že jich byla spousta. Celým odpolednem nás provázela také netradiční dvojčlená hiphopová skupina Wessani, která zaujala nejen moderním projevem, ale zejména niternou výpovědí, kterou se jím snažila – a věříme, že úspěšně- předat.

   Hezkou tečkou na závěr byla worshipová skupina Joyful, v jejímž repertoáru byly jak domácí tak i zahraniční chvály. Koncert se nesl v příjemném a naplňujícím duchu a v jeho průběhu mohly v každém doznívat myšlenky z uplynulého dne…

      Akce i letos splnila svůj účel, mile nás překvapila hojná účast i četné pozitivní ohlasy... Věříme, že tato netradiční bohoslužba byla přínosem nejen pro mladé!

 

 

I. H. a J.Ž.

 

 

 

 

 

 

 

Zpět